Bezpečnosť trezorov

Trezor, ktorý sa povaľoval na zbernom dvore otvorili. Ukrýval poklad.

Starý trezor objavili na zbernom dvore v britskom Suffolku a po otvorení v ňom našli 20 000 libier (23 500 eur). Nečakaný nález hromady bankoviek objavili pracovníci zberného dvora potom, ako rozrezali sejfy, ktoré sa vo dvore za dlhý čas nazhromaždili.  “Tento trezor bol u nás už dlho, peniaze v ňom boli špinavé a zaprášené. Nie všetky bankovky boli platné, čo len dokazuje, ako dlho bol trezor asi zavretý,”, povedal šéf zberného dvora Kevin Harrington. Poctiví nálezcovia obsah trezora odovzdali na polícii. Keď sa však o ne nikto neprihlásil, polícia hotovosť vrátila nálezcom.…

Čítaj viac
Obsluha trezorov

Trezorový číselný zámok LaGard – návod na obsluhu

TREZOR JE ZATVORENÝ – NASTAVENÝ KÓD 10-20-30. Číselný gombík otáčajte vždy pomaly. Kedykoľvek môžete zastať. Zastavte vždy pri poslednom otáčaní, ak je utajované číslo presne pod značkou . Ak ste pretočili viac, nie je možné chybu korigovať a celý proces je potrebné od začiatku zopakovať. Nikdy nepoužívajte silu. Otváranie Zámok je nastavený na 10-20-30 4 x číselný gombík otáčajte doľava, kým sa neobjaví „10“ štvrtýkrát presne pod značkou otvárania 3x otáčajte číselný gombík doprava, kým sa neobjaví „20“ tretíkrát presne pod značkou otvárania 2x otáčajte gombík do doľava, kým sa neobjaví číslo „30“…

Čítaj viac
Trezor MINI 4 má náhradu

Trezor Safetronics MINI 4 má náhradu

Trezor na štyri krátke zbrane Safetronics MINI 4 patrí medzi najobľúbenejšie trezory nielen v kategórii Trezory na zbrane, ale je jedným z top trezorov v našej ponuke vôbec. Obľúbený trezor na štyri krátke zbrane sa dočkal svojho nástupcu. Je ním trezor Safetronics ZSL 4, ktorý máme v ponuke v dvoch verziách. Podobne ako u MINI 4, aj trezor ZSL 4 je k dispozícii vo verzii na kľúč a taktiež s elektronickým zámkom. Vonkajšie rozmery bezpečnostných skriniek sú rovnaké, taktiež certifikát je zachovaný tzn. S1 podľa EN14450 + min. 15 RU podľa EN1143. Trezor na štyri krátke zbrane Safetronics…

Čítaj viac
Bezpečnosť trezorov

Čo by ste nemali mať v domácom trezore?

Mnohé veci, ktoré často držíme v domácom trezore tam vôbec nepatria. Tak napríklad cennosti, ktoré nie sú inventarizované, dokumenty, ktoré zriedka potrebujeme a veľké sumy peňazí. Veci, ako napríklad poistné doklady, notárske zápisnice a podobne by tiež mali byť uložené na bezpečnejšom mieste. Ktoré cennosti sú dostatočne ochránené v domácom trezore, a ktoré patria skôr do trezoru v banke?

Čítaj viac
Bezpečnosť trezorov

Aké je mať a nemať trezor – vyskúšali na vlastnej koži

V jednej z kopřivnických reštaurácií si na vlastnej koži (žiaľ) vyskúšali, aké je mať a nemať trezor. Do reštaurácie sa v noci vlámal neznámy páchateľ. Najskôr prekonal hlavné vstupné dvere a potom prerazil otvor do dverí skladu. V sklade sa pokúsil sa vlámať do zabudovaného trezoru, čo sa mu však nepodarilo. Tak odcudzil aspoň 17 fliaš alkoholu. Potom sa rovnakým spôsobom vlámal do kancelárie, kde už trezor nanešťastie nemali. Zlodej si odniesol si finančnú hotovosť vo výške 13 tisíc českých korún. Po páchateľovi pátrajú policajti, hrozia mu až dva roky…

Čítaj viac
Bezpečnosť trezorov

Záhadný trezor na radnici nevie nikto otvoriť

Na radnici v českom meste Svitavy majú sto rokov starý trezor od ktorého neexistujú žiadne kľúče. Okrem toho nikto netuší, čo sa v trezore nachádza. Na otvorenie trezora povolali skúseného zámočníka, ktorý už vraj otvoril viac ako 500 trezorov. No ten ani po niekoľkých hodinách snaženia nedokázal trezor otvoriť. Obsah trezoru preto zostáva stále veľkou záhadou. Svitavský nábytkový trezor je starožitnosť a zároveň umelecké dielo. Má viacero plášťov, medzi ktorými je popol. Ten pri pokuse o násilné otvorenie zahasil plameň autogénu. Trezor chráni trojica zámkov, ktoré sú schované za majstrovsky stvárnenou krytkou. Aby…

Čítaj viac
Obsluha trezorov

Elektronické trezory NTL ME, NTR ME, HTL LE, ZSL ME – návod na obsluhu

Základné informácie o užívaní trezora: _ trezor musí byť pri transporte a prenášaní vždy v uzamknutom stave _ každé stlačenie tlačidla na klávesnici je signalizované bliknutím zelenej LED „OK“ a pípnutím bzučiaka _ trezor sa otvára zadaním platného kódu na klávesnici a stlačením klávesu ENTER _ po zadaní platného kódu a jeho potvrdení sa na dobu 5 sekúnd odblokuje mechanizmus zámku, čo je indikované svietením zelenej LED „OK“ _ časový interval medzi zadávaním jednotlivých číslic je maximálne 6 sekúnd, po prekročení tohto času je nutné začať kód zadávať odznova _…

Čítaj viac
Bezpečnosť trezorov

Trezory a ich certifikáty z hľadiska bezpečnosti

Na zaradenie trezora z hľadiska bezpečnosti uložených vecí slúžia certifikáty. Certifikát bezpečnosti trezora vydáva len akreditovaná firma alebo inštitúcia poverená Národným bezpečnostným úradom. Certifikáty trezorov: prehlásenie zhody s normami STN EN 1143–1, prípadne STN EN 14450 – základné a najčastejšie certifikáty certifikát Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) o zaradení do skupín „D,T,PT“: “D” – pre utajované skutočnosti stupňa utajenia “Dôverné” “T” – pre utajované skutočnosti stupňa utajenia “Tajné” “PT”- pre utajované skutočnosti stupňa utajenia “Prísne tajné”  

Čítaj viac