Trezor, či sejf vyberajte s rozumom.

Trezor pre váš dom, alebo kanceláriu nekupujete každý deň. Okrem toho, zakúpené trezory máme na celý život. Chápeme, že sa musíte predrať džungľou informácií a že tento proces pre vás môže byť náročný. V tomto článku nájdete zopár užitočných rád pri kúpe trezora.

Pri kúpe nového trezora zvážte:

Aký veľký trezor potrebujete?

Pri kúpe trezora je potrebné vziať do úvahy aj miesto, kde bude umiestnený. To nezriedka predurčuje aj veľkosť trezora. Mali by ste zvážiť aj:

  • Čo plánujete v trezore uložiť? Peniaze, cennosti, dokumenty, zbrane?
  • Berte do úvahy rozmery a orientáciu vecí na uloženie v trezore, pozrite si vnútorné rozmery trezora
  • Aké široké dvere a chodbu máte? Koľko schodov musíte prekonať? Dostanete trezor do svojho domu, či kancelárie?

Uistite sa, že po umiestnení trezoru budete môcť plne otvoriť dvere. Dvere trezora sú hrubé, takže pokiaľ nie sú otvorené dokorán, môže sa vám do trezora ťažšie ukladať veci.

Pozrite si naše nábytkové trezory, stenové trezory, podlahové trezorytrezory na zbrane.

Nie je váš trezor príliš ťažký?

Váha trezora je ďalším dôležitým faktorom pri rozhodovaní. Ak chcete trezor umiestniť na poschodí, potom si vyberte trezor, ktorý príliš nezaťažuje vašu podlahu a taktiež majte na pamäti námahu pri jeho vynášaní a náklady spojené s dopravou. Osadenie ťažkého trezora vám dá viac námahy a bude vás stáť viac peňazí.

Na druhej strane si nekupujte príliš ľahký trezor bez dostatočného ukotvenia. A to ani nespomíname lacné “šmejdy”, ktoré sú len akýmisi plechovými skrinkami bez dostatočnej ochrany uložených vecí. V takom prípade bude Váš „trezor“ – plný vašich cenností – perfektnou odkladacou skrinkou pre zlodejov. Z nej si poľahky vyberú všetko dôležité, pekne uložené na jednom mieste.

Akú triedu bezpečnosti trezora si zvoliť?

Častým dôvodom kúpy trezora je požiadavka zo strany poisťovne pri poistení vášho majetku. Trezory sa rozdeľujú do bezpečnostných tried podľa ich odolnosti voči vlámaniu a podľa čiastky, ktorá sa do nich môže uložiť. Uistite sa, že bezpečnostná trieda trezora, ktorý kupujete je dostatočná. Pokiaľ by váš trezor nemal certifikát s dostatočnou bezpečnostnou triedou, poisťovňa Vám v prípade vlámania nemusela nahradiť škodu.

Pozrite si rozdelenie trezorov podľa bezpečnostnej triedy.

Trezor, ktorý chráni pred ohňom

Zlodeji nie sú to jediné, pred čím treba obsah trezora chrániť. Ochrana pred ohňom je ďalšia dôležitá otázka, ktorú by ste mali zvážiť. Ohňovzdorné trezory sú dobrou voľbou ak chcete ochrániť dôležité dokumenty, fotografie, alebo rôzne digitálne médiá. Hodnota vašich spomienok sa často nedá nahradiť žiadnymi peniazmi.

Pozrite naše ohňovzdorné trezory.

Správne osadenie trezora

Trezor, ktorý nie je správne osadený, nie je ani bezpečný. Malé trezory sa inštalujú jednoduchšie, častokrát svojpomocne, zatiaľčo veľké trezory si vyžadujú viac námahy a odbornosti.

Pozrite si, ako správne osadiť stenový trezor.

Vyberte si zámok trezora

Výber zámku trezora je viac menej otázkou osobnej preferencie. Všetky trezorové zámky spĺňajú požiadavky bezpečnosti a tak kľúče, ako aj elektronické, alebo kombinované zámky ponúkajú primeranú úroveň bezpečnosti trezorov. Pri výbere zámku trezora zvážte aj to, ako často budete trezor otvárať.

  • Mechanický zámok trezora ponúka tradičné uzamykanie bez nutnosti pamätať si zamykací kód, alebo potreby meniť batérie. Kľúče sa síce dajú stratiť, ale vždy je tu možnosť urobiť si náhradný kľúč (a dobre ho ukryť).
  • Trezory s elektronickým zámkom majú zamykací kód, ktorý sa dá ľahko zmeniť, ale aj zabudnúť. Fungujú na základe batérie, ktorú je potrebné z času na čas vymeniť.

Pozrite si stenové trezory s mechanickým zámkom, stenové trezory s otočným zámkomstenové trezory elektronickým zámkom.

Uistite sa, že trezor, ktorý ste si vybrali sedí vášmu životnému štýlu a požiadavkám. Ak potrebujete trezor používať každý deň, berte do úvahy nielen bezpečnosť, ale aj praktickosť.

Radi Vás budeme sprevádzať pri vašom rozhodovaní aký trezor si kúpiť. V našom eshope nájdete profesionálov, ktorých práca baví. Trezory, ktoré predávame, poznáme. Naše rady ocenil už nejeden zákazník. Pokojne nám zavolajte na tel. číslo 0902 474 656 alebo nám napíšte na kancelaria@ev024400.useron1.hostmaster.sk

Viac rád o trezoroch:

Trezory a ich certifikáty z hľadiska bezpečnosti, Kedy je trezor podmienkou pre poisťovňu.

Základný prehľad trezorov

Ďalšie užitočné rady pri kúpe trezora nájdete na našom blogu O trezoroch.