Základný prehľad trezorov

Trezory boli vyvinuté na ochranu cenných predmetov pred odcudzením počas vlámania. Tiež chránia pred zničením pri požiari alebo inej prírodnej katastrofe. Niet pochýb, že domáce trezory poskytujú oveľa väčšiu bezpečnosť, ako len jednoduché uloženie cenností na „bezpečné miesto“, ktoré sa v skutočnosti môže ukázať ako nie príliš bezpečné.

Nasledujúci článok je o trezoroch a obsahu domáceho trezoru: čo by ste mali uložiť do svojich trezorov, aký veľký trezor by ste mali mať na bezpečné uloženie vašich vecí, ochranu vecí pred požiarmi, vlámaním, poškodením vodou, bezpečným používaním.

Trezory ľudia používajú z rôznych dôvodov. Dva hlavné typy domácich trezorov sú tie, ktoré chránia pred krádežou, a tie, ktoré chránia pred ohňom – ​​ohňovzdorné  trezory. Mnohé trezory samozrejme poskytujú ochranu tak pred krádežou, ako aj pred požiarom.

Existujú tiež rôzne úrovne ochrany pred ohňom. Sú určené podľa toho, ako dlho zostáva požadovaná teplota v trezore tak, aby nedošlo k zhoreniu dokumentov vo vnútri. Niektoré trezory odolajú ohňu tridsať minút, niektoré šesťdesiat minút a iné stodvadsať minút.

Väčšina trezorov je vybavená bezpečnostným zámkom, ktorý poskytuje ochranu proti vlámaniu. Nie je žiadnym tajomstvom, že veľa zlodejov je schopných prelomiť zámky na základných modeloch trezorov. Preto, ak sa od trezoru vyžaduje ochrana veľmi dôležitých alebo cenných predmetov, je dôležité si kúpiť trezor, ktorý je navrhnutý špeciálne na ochranu proti vlámaniu.

Trezory podľa bezpečnostnej triedy, Trezory a ich certifikáty z hľadiska bezpečnosti, Kedy je trezor podmienkou pre poisťovňu.

Na trezoroch sú rôzne typy zámkov. Niektoré trezory sa dajú otvoriť jednoducho otočením kľúča. Ak sa vaša rodina rozhodne kúpiť si jeden z týchto trezorov, buďte veľmi opatrní, kam sa rozhodnete kľúč schovať. Uistite sa, že všetci v rodine vedia, kde je kľúč, alebo vytvorte kópie pre každého člena rodiny. Viac o tom : Trezory podľa typu zámku.

K dispozícii sú tiež trezory, ktoré sa dajú otvoriť kombinovaným zámkom zabudovaným do trezoru. Pri týchto trezoroch je kvôli zvýšenej bezpečnosti dôležité z času na čas zmeniť kombináciu zámku.

S rastúcim počtom krádeží a krádeží vlámaním je zabezpečenie bezpečnosti domácnosti nevyhnutné. A vlastnenie trezora k tomu výrazne prispieva.

Viac rád o trezoroch:

Trezory a ich certifikáty z hľadiska bezpečnosti, Kedy je trezor podmienkou pre poisťovňu. Ako kúpiť správny trezor