Trezory podľa typu zámku

Trezory ponúkame vo viacerých možnostiach zámkov.

Trezorový zámok na kľúč

Trezor sa štandardne sa dodáva s dvomi kľúčmi ku každému zámku, pričom za príplatok je možné dodať ľubovoľný počet kľúčov. Výhodou je jednoduché ovládanie, nevýhodou je riziko straty kľúča.

Trezorový mechanický (otočný) kombinačný zámok

Mechanický kombinačný zámok je otočný číselník. Výhodou je, že k otvoreniu trezora nepotrebujete mať žiadne kľúče a nepotrebuje ani batérie. Ovládanie je jednoduché, stačí si pamätať šesťmiestnu číselnú kombináciu, ktorú zadávate pomocou striedavého otáčania číselníka raz doľava, raz doprava. Kombináciu čísel potrebných na otvorenie trezoru je možné kedykoľvek zmeniť. Nevýhodou trezorového mechanického kombinačného zámku môže byť prvotné nastavenie a riziko zabudnutia číselnej kombinácie.

Trezorový elektronický zámok

Elektronický trezorový zámok je rýchly a jednoduchý na obsluhu. Zámok ponúka niekoľko miliónov kombinácií a má aj ďalšie funkcie, ako časové oneskorenie otvorenia, prehľad prístupov do trezoru a použitie individuálnych kódov pre viacerých užívateľov. Niektoré elektronické zámky sú vybavené automatickým blokovacím systémom a alarmom pri viacerých neúspešných pokusoch o zadanie kódu. Nevýhodou je potreba výmeny batérií zhruba raz za dva roky.

Biometrický trezorový zámok

Biometrický zámok je zámok s čítačkou odtlačku prsta. Vyznačuje sa veľmi jednoduchou obsluhou. Otvára sa tým, že prejdete prstom po čítačke trezorového zámku. Ponúka možnosť prístupu viacerých používateľov, či prehľad prístupov do trezoru. Výhodou je, že k otvoreniu trezora nepotrebujete kľúč, číselnú kombináciu, či kód. Nevýhodou biometrického trezorového zámku je potreba výmeny batérie zhruba raz za dva roky.

Trezorové zámky podľa bezpečnostnej triedy

Bezpečnostná trieda trezorového zámku určuje, ako je bezpečný a koľko času, nástrojov a techniky je potrebné na jeho otvorenie, bez ohľadu na to, či ide o zámok na kľúč, otočný kombinačný zámok alebo elektronický zámok.

Trezorové zámky sú rozdelené do bezpečnostných tried bezpečnostných tried A, B, C, D pre trezorové zámky podľa normy EN 1300. Špeciálne trezory bývajú tiež v bezpečnostnej triede XII a XIII.

Najčastejšie používané zámky na zabezpečenie trezorov sú v bezpečnostnej triedy A, B, prípadne C. Úroveň zabezpečenia trezoru stúpa pri použití väčšieho počtu trezorových zámkov.

Viac rád o trezoroch:

Trezory a ich certifikáty z hľadiska bezpečnosti, Kedy je trezor podmienkou pre poisťovňu.

Ako kúpiť správny trezorZákladný prehľad trezorov