Bezpečnosť trezorov

Čo by ste nemali mať v domácom trezore?

Mnohé veci, ktoré často držíme v domácom trezore tam vôbec nepatria. Tak napríklad cennosti, ktoré nie sú inventarizované, dokumenty, ktoré zriedka potrebujeme a veľké sumy peňazí. Veci, ako napríklad poistné doklady, notárske zápisnice a podobne by tiež mali byť uložené na bezpečnejšom mieste. Ktoré cennosti sú dostatočne ochránené v domácom trezore, a ktoré patria skôr do trezoru v banke?

V domácom protipožiarnom trezore by ste mali uchovávať dokumenty, ktoré môžete potrebovať narýchlo. Vzhľadom na to, že banky nie sú otvorené 24 hodín denne, 7 dní v týždni je domáci trezor lepším miestom na uchovanie týchto dôležitých dokumentov.

Veci, ktoré je vhodné mať uložené v domácom trezore:

  • karty sociálneho poistenia
  • cestovné pasy
  • poistné zmluvy
  • akékoľvek doklady o “splnomocnení”
  • vaše rodinné poklady skôr psychologického charakteru

Platí zásada, že všetko, čo je hodnotné pre vás – ale nie pre zlodeja – môže byť uložené v domácom trezore. Iné nenahraditeľné cennosti vezmite radšej do banky.

Je väčšia pravdepodobnosť, že zlodej sa vláme k vám domov a prinúti vás otvoriť váš domáci trezor, než že sa dostane do vašej bezpečnostnej schránky v banke.

Mnohí odborníci sa však zhodujú na tom, že ak máte domáci protipožiarny trezor, ktorý je ukotvený na stenu alebo podlahu, vaše osobné dokumenty sú tam rovnako bezpečné ako v banke.

Pokiaľ váš trezor nie je protipožiarny, je vhodné zabezpečiť si aspoň ohňovzdorný box do trezora.

Viac o trezoroch

Leave a Comment