Trezory na zbrane

Potrebujete trezor na zbraň? V našej ponuke nájdete ta malý trezor na zbraň, ako aj veľké zbraňové trezory, taktiež dvojplášťové, ako aj kombinované trezory na zbrane.

Malý trezor na zbraň

Ponúkame Malý trezor na zbraň s opierkou na štyri krátke zbrane do 270 mm. Trezor je certifikovaný v triede ZB1.Viac na Trezor na zbraň malý.
Veľké zbraňové trezory

Ponúkané veľké zbraňové trezory zaručujú splnenie požiadaviek i náročného zákazníka. Trezory sú vybavené vnútornou uzamykateľnou schránkou a vešiakom na príslušenstvo dlhých zbraní. Ponúkajú dostatok priestoru pre uloženie zbraní aj s namontovanou optikou. Viac na Trezory na zbrane MAXI.
Dvojplášťové trezory na zbrane

Ďalšou kategóriou sú dvojplášťové trezory na zbrane, ktoré slúžia na uloženie dlhých zbraní a spisov. Viac na trezory na zbrane dvojplášťové.
Kombinované trezory na zbrane

Alternatívou spisových trezorových skríň sú kombinované trezory na zbrane s tromi alebo piatimi puškami Viac na trezory na zbrane kombinované.
Trezor na zbraň v zákone

Podľa Zákona 190/2033 Z.z je každá fyzická osoba, ktorá drží menej ako 11 zbraní kategórie B alebo C, alebo strelivo v pocte do 10 000 kusov a na ich uloženie nepoužije trezor, povinná uzamknúť ich oddelene a to buď v oddelenej uzamknutej miestnosti, skrini, debne, alebo samostatným zámkom. Ak teda nemáte trezor, v ktorom môžete mať svoje zbrane a strelivo uskladnené spolu, musíte ich zamknúť oddelene. Právnická osoba, ktorá drží menej ako 11 zbraní kategórie B alebo C alebo strelivo v pocte do 10 000 kusov je povinná zbrane a strelivo zabezpečiť v uzamykateľnom trezore.

Ručná zbraň kategórie A, resp. viac než 10 držaných zbraní kategórie B alebo C, prípadne viac než 10 000 kusov streliva musia byt uzamknuté v skriňovom trezore. Viac než päť ručných zbraní kategórie A, uvedených v § 4 ods. 2 a tiež zbraň kategórie A, ktorá nie je ručnou zbraňou, ďalej viac než 20 zbraní kategórie B alebo C, resp. viac než 20 000 kusov streliva, musí byt uzamknuté v trezore, v uzamknutej miestnosti alebo v samostatnom objekte.