Bezpečnosť trezorov

Svadobčania nemali trezor, veľký deň im pokazili zlodeji

Od začiatku roka zlodeji vykradli v Trnave už osem rodinných domov a štyri byty. Naposledy sa vlámali do domu neďaleko fakultnej nemocnice. Zlodeji dostali tip. V sobotu boli totiž všetci domáci na svadbe. Páchatelia sa dostali dnu vylomením dverí. Odcudzili šperky, elektroniku a bankomatové karty. Policajti po nich pátrajú.

„Pokazilo mi to celý večer. Okolo desiatej išla babička už domov. Keď dorazila, našla otvorené dvere. Okamžite nám zavolala,“ hovorí mladomanžel, ktorý nechce byť menovaný. Zmizli zlaté retiazky, peniaze, notebook, mobil a bankomatové karty. Škoda, že všetky tieto cennosti neboli spoľahlivo uložené v trezore.

V minulom roku zlodeji v Trnave vykradli 36 rodinných domov a 27 bytov. Celková objasnenosť týchto skutkov  na Slovensku sa pohybuje okolo 30 percent. Objasnenosť krádeží vlámaním do bytov v obvode Trnava v roku 2012 je niečo cez 11 percent. Bezpečné uloženie všetkých cenností a dokumentov do trezora môže výrazne napomôcť ich ochrane pred odcudzením. Kvalitný trezor sa dá dnes kúpiť za prijateľnú cenu. Investícia do trezora je isto výhodnejšia a menej bolestivá ako riešenie následkov krádeží. Širokú ponuku trezorov nájdete na stránke http://ev024400.useron1.hostmaster.sk

(ik)

Zdroj: Trnavské ECHO, upravené

Viac o trezoroch

Leave a Comment